"Szczotka, pasta, kubek..." Dzień Dentysty

Przedszkolaki z grupy Misie w dniu dzisiejszym obchodziły Dzień Dentysty, który przypada 5 lutego. Dowiedzieliśmy się na czym dokładnie polega praca dentysty, jak wygląda gabinet dentystyczny oraz jego wyposażenie. Poznaliśmy rodzaje zębów oraz jak są zbudowane. Jak możemy o nie dbać i jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Wysłuchaliśmy wiersza pt. "Ząbki" oraz omówiliśmy co jest dla nich dobre a co im szkodzi. Były również zabawy ruchowe przy piosence "Szczotka, pasta, kubek..." oraz zabawy naśladowcze. Obejrzeliśmy również bajkę pt. "Reksio dentysta". Na koniec wykonaliśmy ćwiczenie wzmacniające sprawność manualną, czyli pracę plastyczną pt. "Dziąsła i zęby". Podsumowaniem zajęć było wręczenie każdemu przedszkolakowi medalu "Małego Przyjaciela Dentysty!", który będzie przypominał, jak należy dbać o zdrowie i higienę- by ząbki nie chorowały, a uśmiech był zawsze piękny.

Autor: Daria Burzała