Happening czytelniczy "Książka moim przyjacielem"

W piątek 03.czerwca br. przedszkole nasze zorganizowało happening czytelniczy pod hasłem "Książka moim przyjacielem". Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka A. Glac, która przy pomocy koleżanki E. Sudomirskiej zaprosiły do udziału w wydarzeniu przedstawicieli :Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. Reymonta w Wieruszowie oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łodzkiego Sieradz tj. Biblioteki Pedagogicznej filia Wieruszów. Happening realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i rozpoczął się od czytania na trawie utworów literackiej przez gości oraz pracowników naszego przedszkola. Następnie wszystkie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi uzbrojone w transparenty propagujące czytanie oraz książeczki udały się na rynek miasta. Tam dzieciom czytali przedstawiciele Urzędu Miasta oraz MOPS a także przypadkowi przechodnie. Następnie dzieci powróciły do przedszkola wykrzykując radośnie "Książki czytamy, bo je kochamy!"