"Przedszkolaki i świat mają energii wiele" - program pilotażowy innowacji pedagogicznej w Żabkach.

W dniach 12-16.06.2023r. w grupie Żabki przeprowadzony został program pilotażowy innowacji pedagogicznej pt. "Przedszkolaki i świat mają energii wiele". Celem innowacji było poznanie źródeł i znaczenia energii, tematyki atomu, fizyki kwantowej i wybranych zagadnień z chemii i fizyki. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych zapoznały się z różnymi źródłami i typami energii. Wykonywały doświadczenia i eksperymenty. Poznały różne rodzaje węgla, dowiedziały się, że woda i słońce mogą być źródłem energii. Zapoznały się z postacią Marii Skłodowskiej - Curie, odkryciem promieniowania, a także budową atomu. Zajęcia były interesujące i ciekawe.