PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

W trakcie trwającej XXIV edycji akcji „GÓRA GROSZA”  przeprowadzona została na terenie naszego przedszkola po raz kolejny zbiórka monet groszowych. Przedszkolaki z naszego przedszkola zebrały łączną kwotę 292,97 zł.

1. Grupa „Misie” (3 – latki) – 42,81 zł.
  2. Grupa „Króliczki” (4 – latki) – 69,70 zł.
  3. Grupa „Biedronki” (5-4 - latki) - 32 zł.
  4. Grupa „Słoneczka” (5 – latki) - 24,76 zł.
  5. Grupa „Żabki” (6-5 - latki ) - 73,18 zł.
  6. Grupa „Motyle” (6 – latki) – 50,40 zł

Akcja „Góra grosza” to pomoc dla tysięcy dzieci, którym przyszło wychowywać się poza własną rodzina przebywających w instytucjonalnej lub rodzinnej pieczy zastępczej. To "Góra grosza" umożliwia prowadzenie małych domów i mieszkań dla wychowanków, którzy                      z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Biorąc udział w akcji nasze przedszkolaki uczą się empatii, oszczędności, kształtują świadomość dzielenia się z potrzebującymi. Przekazane monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, korepetycje, możliwość rozwijania talentów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, za włączenie się w akcję. za każdy gest życzliwości. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los swoich kolegów.

Koordynatorzy akcji: Karolina Lemiesz, Aleksandra Niechcielska