Gminny konkurs wokalny piosenki dziecięcej pt.,, RAZEM ZAŚPIEWAJMY”

01.06.2023r. w ramach Dnia Dziecka w Przedszkole Nr1 im. Krzysztofa Bezena zorganizowało konkurs wokalny skierowany do dzieci z przedszkoli z terenu gminy Wieruszów oraz ich rodziców. Głównymi celami konkursu było m.in. popularyzacja piosenek dziecięcych oraz prezentacja uzdolnień.

W konkursie wzięło udział 11 uczestników , były to występy solowe bądź w duecie z rodzicem lub opiekunem. Zaprezentowane były różne piosenki z repertuaru twórczości dziecięcej.

Występy dzieci oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Skolankiewicz, pani Joanna Bezen, pani Dominika Glac, pani Urszula Kołodziejczyk.

Wyniki konkursu przestawiają się następująco:

Kategoria 3-4 latki:

• I miejsce zajęła Ewa Roszyk z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Słoneczka wraz z mama panią Eweliną Roszyk z prezentacją piosenki pt. „Popatrzcie na jamniczka” z repertuaru zespołu dziecięcego Chochliki

• II miejsce zajęła Liliana Krzyżanowska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr1 w Wieruszowie z utworem „ Szła dzieweczka do laseczka”

• III miejsce zajęła Maria Strzała z Przedszkola Nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Króliczki wraz z mamą panią Andżeliką Kobielską- Strzała w piosence „Biedroneczko leć” z repertuaru Agnieszki Loski

Wyróżnienia otrzymali:

• Zofia Rybak z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Króliczki wraz z mamą panią Moniką Rybak z piosenką pt. „Ćwiczy Baba Jaga Jogę „ z repertuaru Aidy

• Aleksandra Tomczak z Przedszkola nr 1 im . K Bezena z grupy Króliczki z piosenką zatytułowaną „Pieski małe dwa”

• Hanna Juszczak z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wieruszowie z piosenką pt. „Góry do góry” z repertuaru grupy muzycznej Małe TGD czyli Trzecia Godzina Dnia.

Kategoria 5-6 latki:

• I miejsce zajęła Pola Rybak z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Biedronki wraz z mamą panią Moniką Rybak z piosenka wykonywaną przez chór dziecięcy Lutina z filmu Akademia Pana Kleksa zatytułowaną „Kaczka Dziwaczka”

• II miejsce zajęła Hanna Winkowska z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Biedronki wraz z mamą panią Marzeną Winkowską z piosenką pt. „Góry do góry” z repertuaru grupy muzycznej Małe TGD czyli Trzecia Godzina Dnia

• III miejsce zajął Michał Strzała z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Motylki wraz z mamą panią Andżeliką Kobielską- Strzała z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z piosenką z repertuaru zespołu dziecięcego Fasolki pt. „My jesteśmy Jagódki”

Wyróżnienia otrzymali:

• Aleksandra Konat z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Żabki z utworem dedykowanym wszystkim mamom pt.”Kocham Cię , Ti Amo Je T’aime” repertuaru Śpiewających Brzdąców.

• Noemi Kasprzak z Przedszkola nr 1 im . K Bezena w Wieruszowie z grupy Biedronki z utworem pt. „Meluzyna”, czyli historia podwodnej miłości ,który wykonywany był przez Małgorzatę Ostrowską na potrzeby filmu dla dzieci pt. „Podróże Pana Kleksa”

Organizatorzy konkursu pragną podziękować wszystkim pracownikom Wieruszowskiego Domu Kultury za udostępnienie sali oraz nagłośnienia, za ogólną współpracę podczas organizacji konkursu , a także za miłą atmosferę Dziękujemy!!!