Informacje o programie Leader 100 SPORT w roku szkolnym 2023/2024

Program LEADER100 SPORT to program rozwoju aktywności fizycznej i kompetencji społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który jest realizowany w województwie łódzkim w latach szkolnych 2021/22  ‐ 2024/25. Obejmuje on szkolenia przeprowadzone w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz zakup sprzętu sportowego dla tych placówek. Adresatami szkoleń oraz związanych z nimi materiałów dydaktycznych są zarówno nauczyciele (wychowawcy i nauczyciele WF), jak i rodzice dzieci z tych placówek. Celem zadania jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci w wieku 5‐9 lat, rozwój ich kompetencji społecznych, zwiększenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli oraz rozwój kluczowych kompetencji społecznych rodziców.   Na poziomie przedszkola program realizuje m.in. podstawę  programową  wychowania przedszkolnego, która wśród celów wychowania przedszkolnego wymienia:   ‐ rozwijanie umiejętności społecznych dzieci ‐ troskę o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych; ‐ kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej   ‐ zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności.

W roku szkolnym 2023/2024 program realizowany jest w grupie 6-latków „Motylki”.

Koordynatorem programu w przedszkolu jest Małgorzata Kwapisz.

KOMPETENCJE WEDŁUG KWARTAŁÓW ROKU SZKOLNEGO:

Kompetencje

1. kwartał: IX – XI 2023 R.

SAMODOSKONALENIE

KREATYWNOŚĆ I INICJATYWA TWÓRCZA

2. kwartał: XI 2023 - III 2024 R.

CIEKAWOŚĆ POZNAWCZA

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

3. kwartał: IV – VI 2024 R.

UMIARKOWANIE

WDZIĘCZNOŚĆ TRANSCENDENCJA

Wakacje 2024 R.

Rozwój kompetencji w rodzinie