Podsumowanie akcji dla dzieci w Kamerunie - „Skarpety podaruj, uśmiech wyczaruj”

W ramach porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie, a Przedszkolem Nr 1 im. K. Bezena w Wieruszowie, obie placówki w okresie od 19 marca do 5 kwietnia 2024., podjęły inicjatywę – akcję charytatywną polegającą na zbiórce nowych skarpet dla dzieci                z Kamerunu.

W ramach akcji dzieci przedszkolne podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się o trudnych warunkach życia dzieci w Kamerunie. Akcja w Liceum skierowana była na uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych osób żyjących  w trudnych warunkach.

Podczas akcji zebrano 367 nowych par skarpet, które zostały przesłane do głównego organizatora akcji: Zgromadzenia Sióstr św. Dominika Referat Misyjny s. Felicyta Gubiec w Krakowie, które odbywają misję w Kamerunie.

Dziękujemy ofiarodawcom, którzy okazali dobre serce we wspieraniu dzieci wymagających pomocy.

W przygotowaniu następna akcja wspierająca dzieci afrykańskie.

Koordynatorzy akcji:

Karolina Lemiesz, Małgorzata Kwapisz, Małgorzata Sarnowska