Udział przedszkolaków w akcji ekologicznej "Wysprzątaj powiat wieruszowski na wiosnę"

W dniu 19 kwietnia 2024r., dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola, przyłączyły się w ten sposób do akcji prowadzonej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wieruszowie "Wysprzątajmy powiat wieruszowski na wiosnę". Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wzniosłym przedsięwzięciem wyruszyły spod budynku placówki i zajęły się sprzątaniem placu przedszkolnego. Mimo, że pogoda nie dopisała, dzięki aktywnej postawie dzieci udało nam się zebrać 5 worków śmieci. Udział naszych przedszkolaków w akcji z pewnością przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania o nie.