"Dzień Ziemi" w "Króliczkach"

22 kwietnia 2024r., dzieci z grupy „Króliczki” obchodziły „Dzień Ziemi”. Podczas zajęć edukacyjnych obejrzały projekcję filmu o tematyce ekologicznej, rozmawiały na temat sposobów dbania o naszą planetę, wykonały pracę plastyczną, odbyły wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie gdzie wysłuchały i obejrzały teatrzyk Kamishibal „Przygody Pingwina Pingo – Nieznośne śmieci w oceanach”. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.